Համաշխարհային Ֆինանսական Կենտրոն, Չինաստան
Պեկինի կենտրոնական գործարար թաղամասում գտնվող Համաշխարհային ֆինանսական կենտրոնը ունի 100 մետր բարձրություն: Շքեղ երկնաքերը կառուցվել է պոստմոդեռնիստական ոճով: Այն Չինաստանի անշարժ գույքի շուկայի կենտրոնն է: Շենքը ոչ միայն ընդգրկում է ֆինանսական ընկերություններ, բանկեր ու բազմամշակութային կազմակերպություններ, այլև բավարարում է նրանց բոլոր պահանջները` անվտանգության, ունեցվածքի կառավարման, հարմարավետ և էկոլոգիապես մաքուր աշխատանքային միջավայրի առումով: Ավելին, շնորհիվ ճկուն ինտերիերի` վարձակալները կարող են փոփոխության ենթարկել այն` ըստ իրենց յուրահատուկ կարիքների: Համաշխարհային ֆինանսական կենտրոնի ճարտարապետը Սեզար Փելլին է` ԱՄՆ-ում, Հոնգ Կոնգում, Կուալա Լումպուրում և այլուր նմանատիպ կենտրոնների «հեղինակը»:
Իրենց ապագա գրասենյակների համար տարածք ընտրելիս բազմաթիվ հեղինակավոր կազմակերպություններ ուշադրություն են դարձնում այնպիսի կարևոր գործոնների վրա, ինչպիսիք են կայուն դիզայնը, արտանետումների կրճատումը, էկոլոգիապես մաքուր աշխատանքային միջավայրը և ջրի ու էներգիայի խնայումը: Պեկինի Համաշխարհային ֆինանսական կենտրոնը բավարարում է այս բոլոր պահանջներին: 2010 թվականին այս յուրահատուկ բարձրահարկ շենքն արժանացավ LEED պլատինե հավաստագրման: Շենքում կա փակ ձմեռային այգի: Կենտրոնը բաղկացած է 24-հարկանի երկու աշտարակներից` Արևելյան և Արևմտյան: Նախագծի կառուցապատողը «Հենդերսոն Լենդ Գրուփ» (Henderson Land Group) ընկերությունն է: Շինարարական աշխատանքները սկսվել են 1996 թվականին և ավարտվել 1998 թվականին: Հատակի ընդհանուր մակերեսը 116000 քառակուսի մետր է: Նախասենյակների հիմնական պատը ձևավորված է բյուրեղապակով, որը գերմանացի նկարիչ Մայքլ Հեմմերսի գլուխգործոցն է:

World Financial Center, Beijing, China
Situated in the central business district of Beijing, World Financial Center is 100 meters tall. The magnificent scyscraper is built in postmodernist style. It is the heart of China’s Commercial Property Market and not only houses financial firms, banks, multinational companies, but also meets all their requirements concerning security, property management, convenient and eco-friendly working environment. Moreover, due to flexible floor area, the tenants can modify the interior according to their specific needs. The architect of World Financial Center is Cesar Pelli, the world-renowed “author” of similar centers in the USA, Hong Kong, Kuala Lumpur, etc.
Nowadays, while choosing their future office location, many prestigious companies take into consideration such crucial factors as sustainable design, reduction of emissions, green working environment and water and energy efficiency. World Financial Center in Beijing satisfies all these requirements. In 2010, the extraordinary high-rise building was awarded LEED Platinum certification. The building also features an indoor winter garden. The center consists of two 24-floor towers - Eastern and Western. The developer of the project is Henderson Land Group. Construction began in 1996 and was complete in 1998. Floor area is 116,000 sq meters. The corewall in the lobbies is designed with crystal walls, the masterpiece of German artist Michael Hammers.