Տուն Դաշնամուր և Ջութակ, Հուայնան, Չինաստան
Շրջագայություններ և Հանգստի Ուղեգրեր Դեպի ՉինաստանԴաշնամուրի և ջութակի ձևով շինությունը կառուցվել է 2007թ.-ին և գտնվում է Հուայնան քաղաքում՝ չինական Անհուի նահանգում:
Այս հիասքանչ տան նախագծի վրա աշխատել են Հեֆեի տեխնոլոգիական համալսարանի ճարտարապետական դիզայնի բաժնի ուսանողները «Huainan Fangkai Decoration Project Co.» դիզայներական ընկերության հետ համատեղ:
Այստեղ օգտագործվել են ժամանակակից բազմաթիվ շինանյութեր, իսկ հիմնականում՝ սև և թափանցիկ ապակի:
Շենքի մուտքը սկսվում է հսկա թափանցիկ ջութակից, որտեղ և գտնվում է շարժասանդուղքը՝ մարդկանց բարձրացնելով դեպի «Դաշնամուր»: Դաշնամուրը և ջութակը կառուցված են 50:1-ի մասշտաբով: Այստեղ տեղակայված է մեծ ցուցասրահ, որտեղ բնակչությանը ներկայացված են քաղաքի զարգացման նոր նախագծերը, ուր և պատկերված են փողոցները, տները և հրապարակները:
Երաժշտական գործիքների թագավորն ու թագուհին՝սևի ու սպիտակի դասական կոնտրաստի մեջ, հպարտ կանգնած, հմայում են զբոսաշրջիկներին՝ այս քաղաքը գովաբանելով ամբողջ աշխարհով մեկ: Այս տեսարժան վայրն ինքնստինքյան տանում է քեզ դեպի երաժշտական գլխապտույտ աշխարհ:

Piano Violin House, Huainan, China
Piano and Violin Shaped Building was built in 2007 and situated in the district of Anhui in Huainan City.
This romantic house was designed by the students of the architectural design faculty of Hefey University of Technology with the designers of the company "Huainan Fangkai Decoration Project Co". Here different modern materials have been used, and basically- the black and transparent glass. The building entrance is through a great violin in which there is an escalator that lifts people into a "grand piano". Piano and violin has built to a scale of 50:1. There is a breadboard model inside house that displays various city plans and development prospects in an effort to draw interest into the recently developed area.
Tourists can admire the king and queen of musical instruments, which stand proudly in a classic contrast of black and white, rising up and praising the city in all over the world. This landmark leads you to a dizzying musical world.