Թելեմայի Աբբայություն, Չեֆալու, Սիցիլիա, Իտալիա
Շրջագայություններ և Հանգստի Ուղեգրեր Դեպի ԻտալիաԿղմինդրապատ տանիքով մեկ հարկանի շինություն, որի համար աբբայությունն ավելի շուտ հեգնական անվանում է, քան ստույգ բնորոշում: Այս տունը դարձել է սատանայական արարողությունների և անբարոյականության կենտրոն: Հիմնական սրահը կոչվում էր Sanctum Sanctorum, որտեղ և անցկացվում էին ծիսակարգերը: Գետնին պատկերված էր հնգաթև աստղով մեծ շրջան: Դրա կենտրոնում տեղադրված էր զոհաբեմը «Օրինաց Գրքի» (Թելեմայի ուսմունքի գիրքը, հեղինակ Ալիստեր Կրոուլի) օրինակով և սատանայական այլ «զարդարանքներով»:
Աբբայությունը հիմնադրել է Ալիստեր Կրոուլին (իսկական անունը Էդվարդ Ալեքսանդր Կրոուլի), ով իրեն հռչակել էր նոր Մեսսիա, որը կփրկի մարդկությունն այն խավարից, որ իր հետ բերում է քրիստոնեությունը: Նա վերականգնեց կախարդանքի համար թմրանյութեր օգտագործելու սովորույթը: Նորեկների «օծման» ժամանակ նրանք պետք է մեծ քանակությամբ հերոին և մարիխուաննա օգտագործեին և գիշերն անցկացնեին «Սարսափի Սենյակում»` զարդարված էր դրախտի և դժոխքի պատկերներով: Երբ աբբայությունում մահացավ Կրոուլիի աշակերտ լոնդոնյան բարձր հասարակությունում հայտնի Ռաուլ Լավդեյը (ենթադրաբար կատվի արյուն խմելուց հետո), նրա կինը՝ Բեթի Մեյը, իսկական արշավ սկսեց Կրոուլիի դեմ: Արդյունքում 1923 թ. աբբայությունը փակվեց, իսկ Կրոուլին լքեց Իտալիան ու սկսեց թափառել երկրից երկիր` Գերմանիա, Ֆրանսիա, Հյուսիսային Ամերիկա: Նա մահացավ 1947թ. Անգլիայում հերոինի չարաշահումից:
Բացի այս ամենից, աբբայությունը հայտնի է նաև նրանով, որ Կրոուլիի հետևորդներից է եղել Մերլին Մենսոնը, և այն հայտնվել է Բիթլզի “Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club” սկավառակի վրա:

Abbey of Thelema, Cefalu, Sicily, Italy
One-story house with tiled roof; abbey is rather an ironic epithet than an exact description. This house was a place for satanic rituals and debaucheries. The main hall where the rites were held was called Sanctum Sanctorum. In the middle of the room a big circle with a pentagram was outlined. In the center there was an altar with an edition of "The Book of the Law" (Philosophy of Thelema, author Aleister Crowley) and other satanic accessories.
The founder of the abbey was the famous occultist Aleister Crowley (born Edward Alexander Crowley) who claimed himself the modern Messiah who was to protect the world from the darkness spread by Christianity. He revived the tradition of using drugs for bewitching purposes. During the initiation rite the newcomers had to use heroin and marijuana, and spend the night in the "Horror Room" decorated with frescoes of heaven, hell and the earth. After Crowley's disciple Raoul Loveday death in the abbey (presumably he drank cat's blood), his wife Betty May started a real "campaign" against Crowley. In the end the abbey was closed, and Crowley left Italy and started wandering around the world - Germany, France, North America. He died in 1947 in England from heroin overdose.
Crowley is famous also for two facts: Marilyn Manson was among his followers, and he has appeared on the cover of the Beatle's album "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club". In 1945 avant-garde director Kenneth Anger shot a film about the abbey but it wasn't accepted by the critics.